piątek, 14 lipca 2017

MEGITZA TRIO zagra koncert w Myślenicach

Niekwestionowaną gwiazdą Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem jest amerykańsko-góralska formacja Megitza Trio, która wystąpi 15 lipca w sobotę, o godzinie 21.00, na Rynku w Myślenicach (Scena Główna).

Megitza Trio w składzie: Małgorzata „Megitza” Babiarz, Stasiu Rzadkosz, Marcin Leśniak to zespół z Zakopanego i Chicago, który łączy tradycyjne, etno brzmienie z nowoczesnym przekazem. Wydali dwa albumy studyjne - najnowszy z nich zatytułowany "Happy Metal" pochodzi z 2016 roku.



Nietuzinkowe trio
Gosia „Megitza Babiarz swoją karierę rozpoczęła w USA. Do Europy przeprowadziła się w 2012 roku. Zagrała m.in. na takich prestiżowych festiwalach jak Montreux Jazz Festival w Szwajcarii oraz Jazz Fest Wien w Austrii. Śpiewa, gra na białym kontrabasie, komponuje i pisze teksty piosenek.
Stasiu Rzadkosz to rodowity zakopiańczyk, niekwestionowany wirtuoz akordeonu i wokalista. 
Trzeci z grupy to Marcin Leśniak, urodzony w USA, pochodzący z góralskiej rodziny wybitnych muzyków z Kościeliska. Marcin do Polski przeprowadził w 2016 roku.

„World music” Megitza Trio 
Zespół idealnie wpisuje się w folkowe wydarzenie w Myślenicach. Megitza Trio promuje tak zwane „world music” i jako mix polsko-amerykański szczerzy swoją podwójną tożsamość na świecie i w kraju.

- Wiem, że podczas Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem poznamy mnóstwo wspaniałych artystów z całego świata i nie możemy doczekać się myślenickiej publiczności. Dla nas to ogromna przyjemność koncertować na tego typu wydarzeniach – mówi Gosia „Megitza” Babiarz liderka zespołu.

Górale podbijają rynek muzyczny 
Megitza Trio ma oddane grono fanów, teledysk „Chodź ze mną w tango” ma ponad milion wyświetleń na youtube.


Trio cechuje charakterystyczne brzmienie, które ma głębokie podłoże w doświadczeniach członków zespołu: pochodzą z rodzin z góralskimi tradycjami, od dzieciństwa są związani z dźwiękami etno – wychowani w otoczeniu ludowej muzyki i sztuki.

Megitza Trio ma prosty i niezwykły image. Na pierwszy plan ze sceny wysuwają się biały kontrabas, biały akordeon i biała gitara – biel instrumentów wzajemnie się uzupełnia i wzmacnia przekaz muzyczny zespołu. 

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem
Do niedzieli włącznie w Myślenicach wystąpią artyści folkowi z 10 krajów, m.in. z Peru, Meksyku, Kenii. Poza Myślenicami miejscem Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem będą także Wiśniowa i Miechów. Wydarzenie odbywa się od 2014 roku i jest finansowane przez województwo małopolskie i Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Patronat medialny nad wydarzeniem został objęty przez PAP. 

1 komentarz:

  1. Byłem na tym koncercie - niezapomniana atmosfera. Dopiero niedawno sobie o nim przypomniałem. Coś pięknego!

    OdpowiedzUsuń